Всеукраїнська дорожня Асоціація

  • Facebook
  • YouTube
 

Дорожньо-будівельні

компанії

Виробники та дилери

дорожньо-будівельної

техніки

список на стадії розробки

Виробники та дилери

дорожньо-будівельних

матеріалів

список на стадії розробки

Сьогодні дорожнім бізнесом, представниками органів державної влади та місцевого самоврядування, громадськістю широко обговорюється можливість формування, так званих, «чорних» або «білих» списків дорожніх компаній, з метою упорядкування та підвищення прозорості ринку. Потреба формування таких списків також викликана динамічним розвитком сфери дорожнього будівництва завдяки запуску Державного дорожнього фонду та реформи децентралізації, що призвело до появи великої кількості нових компаній (які не завжди є кваліфікованими та добросовісними), та нових замовників (ОДА, ОТГ).

Про актуальність питання свідчить зокрема і той факт, що до Всеукраїнської дорожньої асоціації вже звернулися Асоціація об’єднаних територіальних громад та Асоціація міст України з проханням надати рекомендації щодо компаній з позитивною діловою репутацією, які працюють в дорожній галузі, для залучення їх до участі в публічних закупівлях дорожніх робіт.

На нашу думку, враховуючи сучасні українські реалії, формування списку недобросовісних підрядників («Чорний список») є передчасним, оскільки може нести в собі значні корупційні ризики. Однак, актуальним на сьогодні є формування списку добросовісних компаній усіх сфер діяльності – підрядників, виробників дорожньої техніки та матеріалів. До списку мають бути включені компанії з бездоганною діловою репутацією та високими стандартами роботи.

Офіційний лист Всеукраїнської дорожньої Асоціації щодо формування робочої групи із напрацювання критеріїв та методології формування Реєстру

Відповідь BRDO щодо

надання кандидата у робочу групу.

Відповідь Команди Реформ МІУ щодо надання кандидата у робочу групу.

Відповідь Міністерства Інфраструктури щодо надання кандидата у робочу групу.

Відповідь ОТГ щодо надання кандидата у робочу групу.

Відповідь Асоціації міст України щодо надання кандидата у робочу групу.

Відповідь АМКУ України щодо надання кандидата у робочу групу.

Згідно з передовою світовою практикою, саме профільні, недержавні, професійні, галузеві об’єднання мають повноваження формувати списки доброчесних компаній.

Саме тому Всеукраїнська дорожня асоціація, як професійне об’єднання підприємств дорожньої галузі, прийняла рішення створити «Реєстр добросовісних компаній дорожньої галузі».

Анкета щодо включення до Реєстру добросовісних компаній дорожньої галузі доступна для заповнення.