Всеукраїнська дорожня Асоціація

  • Facebook
  • YouTube

ВДА запроваджує створення «Реєстру добросовісних компаній дорожньої галузі»

Сьогодні дорожнім бізнесом, представниками органів державної влади та місцевого самоврядування, громадськістю широко обговорюється можливість формування, так званих, «чорних» списків підрядників, з метою упорядкування та підвищення прозорості ринку. Потреба формування таких списків також викликана динамічним розвитком сфери дорожнього будівництва завдяки запуску Державного дорожнього фонду та реформи децентралізації, що призвело до появи великої кількості нових компаній (які не завжди є кваліфікованими та добросовісними), та нових замовників (ОДА, ОТГ).

Про актуальність питання свідчить зокрема і той факт, що до Всеукраїнської дорожньої асоціації вже звернулися Асоціація об’єднаних територіальних громад та Асоціація міст України з проханням надати рекомендації щодо компаній з позитивною діловою репутацією, які працюють в дорожній галузі, для залучення їх до участі в публічних закупівлях дорожніх робіт.


«Я вважаю, що обличчя дорожнього бізнесу — добросовісні компанії. Асоціація активно працює над створенням так званих «Білих списків» серед компаній дорожньої галузі. Створення Реєстру планується вже в цьому будівельному сезоні. Процес розпочато! Деякі компанії вже встигли подати свою кандидатуру на розгляд. Відбір компаній до Реєстру буде відбуватися прозоро та неупереджено за участю органів державної влади, наукових установ та громадськості » , — Артем Гриненко, Президент Всеукраїнської дорожньої Асоціації.

Враховуючи сучасні українські реалії, формування списку недобросовісних підрядників («Чорний список») є передчасним, оскільки може нести в собі значні корупційні ризики. Однак, більш актуальним є формування списку добросовісних компаній усіх сфер діяльності, не лише дорожньо-будівельних компаній, а також виробників дорожньої техніки та матеріалів. До списку мають бути включені компанії з бездоганною діловою репутацією та високими стандартами роботи.


Згідно з передовою світовою практикою, саме профільні, недержавні, професійні, галузеві об’єднання мають повноваження формувати списки доброчесних компаній.


Саме тому Всеукраїнська дорожня асоціація, як професійне об’єднання підприємств дорожньої галузі, прийняла рішення створити «Реєстр добросовісних компаній дорожньої галузі». Асоціація формує робочу групу із напрацювання критеріїв та методології формування Реєстру, до якої запрошено представників бізнесу, органів державної влади, наукових установ та громадськості.